Filtrační pěnové materiály

Speciální filtrační pěna se s úspěchem využívá pro mechanickou filtraci jak kapalin, tak plynů. Pro kapalinovou filtraci jsou filtrační materiály zabarveny modře, pro filtraci plynů černě.

Kapalinová filtrace, biomolitan
Vlastnosti filtrační pěny umožňují svoji strukturou jak mechanickou filtraci, tak filtraci biologickou. Ta je podmíněna vytvářením bakteriálních kultur v trojrozměrné struktuře filtračního materiálu. Proto je tento materiál často označován jako biomolitan, příp. filtrační molitan.

Výhody: velká filtrační plocha,snadné čištění filtrů,schopnost zachytávat drobné i hrubé nečistoty,vodě nepodléhají ani se v ní nerozkládají, jsou ideální pro filtraci vod,rezistentní vůči olejům a benzínu,snadné krájení nožem, vysekávání, lepení apod.
Použití: filtrace bazénů a čističek vod, filtrace koupacích a zahradních jezírek, filtrace sladkovodních i mořských akvárií

Základní typy podle stupně propustnosti:
Podle hrubosti resp. velikosti pórů buněk filtrační pěny dělíme tyto materiály na čtyři základní typy. Měřítkem rozlišení je počet pórů na palec (PPI – pores per inch).
PPI 10 – nejhrubší (10 pórů na palec)
PPI 20
PPI 30
PPI 45- nejjemnější (45 pórů na palec)

Vzduchová filtrace
Vlastnosti filtrační pěny umožňují svojí strukturou mechanickou filtraci vzduchu a jiných plynů.

Výhody: velká filtrační plocha, snadné čištění filtrů, schopnost zachytávat drobné i hrubé nečistoty, snadné krájení nožem, vysekávání, lepení apod
Použití: ve vzduchotechnice, kde fungují jako mechanické filtry nečistot obsažených ve vzduchu, filtry do vysavačů, automobilové filtry a klimatizace, kompresory a kompresorovny, dekorativní použití

Základní typy podle stupně propustnosti:
Podle hrubosti resp. velikosti pórů buněk filtrační pěny dělíme tyto materiály na tři základní typy. Měřítkem rozlišení je počet pórů na palec (PPI – pores per inch).
PPI 10 – nejhrubší (10 pórů na palec)
PPI 20
PPI 30
PPI 45
PPI 60
PPI 80 – nejjemnější (80 pórů na palec)